iis 7 üzerinde uygulamaların 32 bit çalıştırılması

iis7 üzerinde odbc vs gibi uygulamalar default olarak 64 bit çalışmaktadır. Bunun çözümü için ilgili uygulama havuzuna girerek sağ menüdeki Adcenced Settings menüsünden Enable 32-bit Aplications özelliğini True olarak değiştirip uygulama havuzunu yeniden başlatıyoruz. Özellikler asp projelerde odbc access driver kullanımında bu hatayı örnekteki gibi giderebilirsiniz.

Join the ConversationLeave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment*

Name*

Website

Comments

 1. Emel

  Çok saolun. Ne kadar teşekkür etsem azdır zira 2 saattir webde çözüm arıyorum. Çözümü o kadar pratikmiş ki meğer. Tekrar tekrar teşekkürler.

 2. Tayfun DEĞER

  Böyle güzel bir bilgiyi hazırladığınız için çok teşekkürler, sabahın ilk ışıklarında sorunumu aramam sizin sitenizi görmem ile son buldu..Teşekkürler:)

 3. seyhun ACAR

  Bu seferde uygulama havuzunu durduruyor. Yenide başlat yapıyorum. Siteyi yeniliyorum Yeniler yenilemez yine duruyor. Bunun sebebi ne olabilir?

  1. Bunun yaptığınız ayarla bir alakası olduğunu sanmıyorum. Uygulamada bir döndü oluşmuş olabilir. Loglarda incelediğinizde muhakkak bir hata mesajı vardır. Kontrol edebilir misiniz?

 4. Demir

  merhaba özgür bey

  iis7 üzerinde exe çalıştırmak ile ilgili bir bilginiz varmı acaba

  cgi exe izinleri ile ilgili denemeler yaptım ama sonuç alamadım maalesef

  1. Evet bu şekilde bir işlem yapabiliyorsunuz. Web Service Extensions bölümünden new web service extension seçeneği ile exe çalıştırabilirsiniz.

   1. Demir

    evet iis6 için doğru ama iis7 ‘de sistem biraz daha değişik.virtual directory oluşturulması ile bazı yöntemler var ama HTTP Error 502.2 – Bad Gateway hatası veriyor genelde